Fotografer_Island_edited.jpg

Kreativa, schyssta och personliga.

Helt enkelt lite annorlunda.

 

När vi startade Husfoto för snart 15 år sedan var det för att hjälpa fotografer att leva på sin passion och skapa lyckade bostadsaffärer. Ända sedan dess har vi gjort saker på vårt eget sätt.

 

Först och främst ser vi lite annorlunda på fotografens roll i affären. Vi ger större ansvar, mer kreativ frihet, schysstare avtal och bättre ersättning till alla våra fotografer. Vi vet att det i sin tur ger bättre bilder, nöjdare säljare och gladare mäklare.

 

Centrala avtal i all ära men vi tror det är den lokala relationen mellan mäklare och fotograf som är grunden för ett lyckat samarbete. En hållbar affär med bra betalt i alla led gör att båda parter kan arbeta tryggt och långsiktigt tillsammans.

 

Med hjälp av ny teknik, smarta lösningar och framför allt våra fantastiska fotografer har Husfoto drivit branschens utveckling framåt. Idag är vi fler än 150 passionerade fotografer som tillsammans skapar tiotusentals bostadsaffärer varje år, runt om i hela Sverige.

 

Välkommen du också!

 

// Gareth Bagley & Erik Österberg, grundare.

Support & fotografstöd:

Telefon: 013 461 09 50

Mail: info@husfoto.se

 

Eric Hahne

Kundansvarig Syd / Ost
 

070 322 19 61

eric.hahne@husfoto.se

Emelie Spjuth Svärd

Kundansvarig Värmland & Närke
 

073 84 96 779

emelie.spjuth.svard@husfoto.se

Björn Johansson

Kundansvarig Syd / Väst

070 428 83 41

bjorn.johansson@husfoto.se

David Zandén

Fotografiansvarig


070 860 46 52

david@husfoto.se

Albin Bogren

Kundansvarig Norr

070 256 47 51

albin.bogren@husfoto.se

Felicia Holmgren

Kundansvarig Stockholm & Mälardalen

 

070 713 11 77

felicia.holmgren@husfoto.se

Jonathan Hedrén

Teknik & IT
 

jonathan.hedren@husfoto.se

Jonas Trogen

Systemutveckling
 

jonas.trogen@husfoto.se

Marie Asker

Ekonomi & redovisning

 

013 461 09 50

marie.asker@husfoto.se

Robert Johansson

Fotografstöd
 

079 103 30 05

robert.johansson@husfoto.se

Julia Hedlin

Support & Administration
 

(0)13 461 09 50

julia.hedlin@husfoto.se

Johanna Sköldenklint

Styling & Design 
 

070 826 35 14

johanna.skoldenklint@husfoto.se

Fredrik Lindström

VD

070 482 51 07

fredrik.lindstrom@husfoto.se

Gareth Bagley

Partnerskap & affärsutveckling

 

076 898 65 06

gareth@husfoto.se

Erik Österberg

IT-ansvarig

070 836 93 99

erik.osterberg@husfoto.se

Axel von Krusenstierna Engvall

Ekonomi- & Driftansvarig

073 505 39 13

axel@husfoto.se

Alexander Dahlbacka

Marknad & Affärsutveckling
 

073 518 74 50

alexander.dahlbacka@husfoto.se

Gustav Stegarås

Försäljning & Affärsutveckling

0735 39 55 90

gustav.stegaras@husfoto.se