changing the industry,

one home at a time

När vi tillsammans bestämde oss för att starta Husfoto gjorde vi det för att vi trodde att vi verkligen hade någonting att tillföra marknaden. Även om vi idag är störst i Sverige så är det för oss viktigt att hela tiden gå tillbaka till grunden för det vi gör. Att ge möjligheter för duktiga fotografer att leva på sin passion.

En passion som ger dig de allra bästa förutsättningarna för en lyckad affär.

Vi visste att vår passion för fotografering delades av många duktiga människor runt om i Sverige. Och vi trodde på möjligheten att samla alla dessa människor och erbjuda dem en trygg grund för sin utveckling och den bästa möjliga kontaktytan mot mäklarbranschen. Svårare än så var det inte.

Idag är vi fler än hundra fotografer som tillsammans varje dag skapar de bilder som utgör grunden för tusentals fastighetsförmedlingar, runt om i Sverige.

Välkommen du också!

Gareth Bagley & Erik Österberg

Ledning & utveckling

Fotograf- & kundansvariga

Support / IT / Projekt

Fredrik Lindström

VD

070 482 51 07

fredrik.lindstrom@husfoto.se

Gareth Bagley

Partnerskap & affärsutveckling

 

076 898 65 06

gareth@husfoto.se

Erik Österberg

Produktutveckling

070 836 93 99

erik.osterberg@husfoto.se

Axel von Krusenstierna Engvall

Ekonomi

073 505 39 13

axel@husfoto.se

Alexander Dahlbacka

Marknad
 

073 518 74 50

alexander.dahlbacka@husfoto.se

Gustav Stegarås

Försäljning

010 410 47 02

gustav.stegaras@husfoto.se

Robert Johansson

Kundansvarig Öst
 

079 103 30 05

robert.johansson@husfoto.se

Emelie Spjuth Svärd

Kundansvarig Värmland & Närke
 

073 84 96 779

emelie.spjuth.svard@husfoto.se

Björn Johansson

Kundansvarig Väst & Syd

 

070 428 83 41

bjorn.johansson@husfoto.se

David Zandén

Fotografiansvarig


070 860 46 52

david@husfoto.se

Albin Bogren

Kundansvarig Norr

070 256 47 51

albin.bogren@husfoto.se

Felicia Holmgren

Kundansvarig Stockholm & Mälardalen

 

felicia.holmgren@husfoto.se

Julia Hedlin

Support & Administration
 

08 36 81 81

julia.hedlin@husfoto.se

Jonathan Hedrén

Teknik & IT
 

jonathan.hedren@husfoto.se

Jonas Trogen

Systemutveckling
 

jonas.trogen@husfoto.se

Johanna Sköldenklint

Styling & Design 
 

070 826 35 14

johanna.skoldenklint@husfoto.se

Jacob Witt

Affärsutveckling

 

070 323 85 66

jacob.witt@husfoto.se

Vi tänker annorlunda. Gör du?
Ange dina kontaktuppgifter så hör vi av oss!

Järnvägsgatan 10

Linköping

Hedinsgatan 9

Stockholm

Storgata 7 

Lilleström (Norge)

Tel: +46 (0)13 461 09 50

Mail: Info@husfoto.se

  • Instagram - Grå Circle
  • Facebook - Grå Circle
  • Linkedin - Grå Circle