Fotografer_Island_edited.jpg

Kreativa, schyssta och personliga.

Helt enkelt lite annorlunda.

 

När vi startade Husfoto för snart 15 år sedan var det för att hjälpa fotografer att leva på sin passion och skapa lyckade bostadsaffärer. Ända sedan dess har vi gjort saker på vårt eget sätt.

 

Först och främst ser vi lite annorlunda på fotografens roll i affären. Vi ger större ansvar, mer kreativ frihet, schysstare avtal och bättre ersättning till alla våra fotografer. Vi vet att det i sin tur ger bättre bilder, nöjdare säljare och gladare mäklare.

 

Centrala avtal i all ära men vi tror det är den lokala relationen mellan mäklare och fotograf som är grunden för ett lyckat samarbete. En hållbar affär med bra betalt i alla led gör att båda parter kan arbeta tryggt och långsiktigt tillsammans.

 

Med hjälp av ny teknik, smarta lösningar och framför allt våra fantastiska fotografer har Husfoto drivit branschens utveckling framåt. Idag är vi fler än 150 passionerade fotografer som tillsammans skapar tiotusentals bostadsaffärer varje år, runt om i hela Sverige.

 

Välkommen du också!

 

// Gareth Bagley & Erik Österberg, grundare.

 

Hela Sveriges bostadsfotografer

Vi finns där ni finns - från Riksgränsen i norr till Ystad i söder. Det är vad vi kallar rikstäckande på riktigt.

Karta_fotografer.png
360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
Call Center Headset_edited.jpg

Kundsupport / Fotografstöd

Öppet kl. 09:00 - 16:00

013 461 09 50

info@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
_DSF2683.jpg

Eric Hahne

Kundansvarig Öst/Syd

070 322 19 61

eric.hahne@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
1G6A6594-Redigera (3).jpg

Felicia Holmgren

Kundansvarig E-styling

070 713 11 77

felicia.holmgren@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
1G6A6594-Julia-32.jpg

Julia Hedlin
Support & Administration​
013 461 09 50
julia.hedlin@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
BJO_1469.jpg

Jonathan Hedrén
Systemutvecklare
013 461 09 50
jonathan.hedren@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
AvKE.jpg

Axel von Krusenstierna Engvall
Finans / Affärsutveckling
073 505 39 13
axel@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
BJO_1513.jpg

Gareth Bagley
Affärsutveckling
076 898 65 06

gareth@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
BJO_1437.jpg

Albin Bogren

Kundansvarig Norr

070 256 47 51

albin.bogren@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
_DSF6032.jpg

Christoffer Thörn

Kundansvarig Sthlm/Mälardalen

070 50 80 200

Christoffer.thorn@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
_DSF5287.jpg

Daniel Bjurenvall
Kundansvarig Fastigheter
070 722 77 63
daniel.bjurenvall@objekt360.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
1G6A6594-Johanna-3.jpg

Johanna​ Sköldenklint
E-stylist
013 461 09 50
johanna@objekt360.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
1G6A6483.jpg

Jonas Trogen
Systemutvecklare​
013 461 09 50
jonas.trogen@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
GS.jpg

Gustav​ Stegarås

Fastigheter / Affärsutveckling

0735 39 55 90

gustav@objekt360.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
BJO_1440.jpg

Erik Österberg

Produktägare

070 836 93 99

erik.osterberg@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
BJO_1586.jpg

Björn Johansson

Kundansvarig Väst/Syd

070 428 83 41

bjorn.johansson@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
_DSF1284-Helena_lkpg.jpg

Helena Killander
Kundansvarig Syd
079 102 14 40
helena.killander@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
1G6A8848.jpg

David Zandén

Fotografiansvarig

070 860 46 52

david@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
ÅsaLarsen.jpg

Åsa Larsen
E-stylist
013 461 09 50
asa.larsen@objekt360.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
1G6A8844-2.jpg

Marie Asker
Ekonomi
013 461 09 50
ekonomi@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
AD.jpg

Alexander Dahlbacka
Marknad / Affärsutveckling
073 518 74 50
alexander.dahlbacka@husfoto.se

360_NY_FINAL_standalone_VIT.png
BJO_1669.jpg

Fredrik Lindström
Verkställande Direktör
070 482 51 07

fredrik.lindstrom@husfoto.se